Producent i sklep z zawiasami w Warszawie - Anmark

Zawiasy do drzwi różnego rodzaju – wewnętrzne, zewnętrzne, PCV, meblowe 150 150 redakcja

Zawiasy do drzwi różnego rodzaju – wewnętrzne, zewnętrzne, PCV, meblowe

Zawiasy drzwiowe są wykonywane z rozmaitych materiałów w różnej technice i do różnego przeznaczenia. W naszej ofercie znajduje się bogata paleta ponad 200 modeli, którą dopełnia usługa polegająca na wykonywaniu zawiasów na zamówienie, jeśli potrzebne są wyroby do niestandardowych projektów o niecodziennej specyfikacji. Oferowane przez nas zawiasy drzwiowe są wytrzymałe, proste w montażu i regulacji, jak również wizualnie komplementujące skrzydła i ościeżnice drzwi, do których są przeznaczone.

 • Zależne od tworzywa – np. mosiężne bądź aluminiowe
 • Zależne od konstrukcji – np. wahadłowe bądź taśmowe

Posiadając np. aluminiowy zawias wahadłowy powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są drzwi, bowiem nie wszystkie będą kompatybilne. Istotne jest również przeznaczenie – do drzwi zewnętrznych czy furtek dobrać powinniśmy zawiasy nierdzewne, odporne na wpływ warunków atmosferycznych. Kwestie wizualne również są istotne, ale to wszystko są pewne cechy towarzyszące różnym modelom, a kluczowe jest wybranie właśnie określonego rodzaju zawiasu.

Na co zwrócić uwagę kupując zawiasy drzwiowe?

Pierwszą kwestią, na której powinniśmy się skupić jest to, jak skrzydło drzwi będzie mocowane i ile waży. Te parametry mają znaczenie nie tylko przy dobieraniu modeli zawiasów, ale również ich ilości, tak by zapewnić skrzydłu odpowiednią nośność. W tym momencie powinniśmy się również zdecydować, czy będą to zawiasy standardowe czy niewidoczne, jeśli mamy do czynienia z drzwiami bezprzylgowymi.

 • Drzwi przylgowe – skrzydło drzwi wystaje poza obręb ościeżnicy. To standardowo spotykane rozwiązanie, dzięki któremu łatwo możemy zobaczyć, w którą stronę drzwi się otwierają.
 • Drzwi bezprzylgowe – skrzydło drzwi jest umieszczone w ramach ościeżnicy, dzięki czemu nie wystaje ze ściany.

W razie wątpliwości czy problemu z podjęciem decyzji zawsze można zwrócić się do naszych specjalistów, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i pomogą dobrać odpowiednie modele, bądź, jeśli żaden nie spełnia wymagań, zaproponują wykonanie zawiasów na zamówienie zgodnie ze specyfikacją.

Jak wybrać zawiasy drzwiowe?

Liczbę potrzebnych zawiasów określamy na podstawie modelu skrzydła drzwi. Klasycznie posiadają dwa miejsca do zamocowania łączników, jednak dzisiaj nie jest niczym dziwnym skrzydło z trzema miejscami. Kiedy mamy już tę informację możemy również właściwie dobrać ościeżnicę, gdyż i ona musi mieć odpowiednią liczbę wnęk. Kiedy to wszystko się zgadza, a model zawiasów zapewnia właściwy do ciężaru udźwig, można mocować całość, regulując zawiasy za pomocą odkręcania i dokręcania ich do skrzydła bądź ościeżnicy.

Zawiasy drzwiowe Anmark

Nasza oferta opiera się przede wszystkim o:

 • ZAWIASY MOSIĘŻNE – wytrzymałe zawiasy, które możemy wykonać na zamówienie według niestandardowej specyfikacji.
 • ZAWIASY NIEWIDOCZNE 3D – idealne do drzwi bezprzylgowych, bowiem chowają się między skrzydłem a ościeżnicą i dzięki temu mamy wrażenie, jakby cała konstrukcja drzwi była schowana w ścianie, a samo skrzydło sprawia wrażenie mocno osadzonego w konstrukcji.
 • ZAWIASY DO DRZWI PPOŻ. – zarówno do drzwi bezfelcowych jak i z felcem. Modele mogą mieć regulację pionową oraz szczelinową.
 • ZAWIASY ALUMINIOWE DO DRZWI I BRAM – są tańsze od mosiężnych, ale o podobnej skuteczności. W ofercie znajdują się również zawiasy do drzwi bezfelcowych.
 • ZAWIASY SAMOZAMYKAJĄCE – dzięki specjalnym tulejkom posiadają właściwość zgodną z ich nazwą. Bardzo dobre do furtek i mebli.
 • ZAWIASY NIERDZEWNE DO DRZWI I FURTEK – a także do klap oddymiających, są to zawiasy do drzwi bezfelcowych. Mają podwyższoną odporność na wilgotność.
 • ZAWIASY WAHADŁOWE – brązowione, mosiądzowane, niklowane bądź lakierowane na szaro. Dostępne również w wersji nierdzewnej.
 • ZAWIASY DO SYSTEMÓW IPA – do ciężkich drzwi balkonowych w skandynawskim systemie IPA. Sprawdzają się również przy oknach.
 • ZAWIASY DO DRZWI ZABYTKOWYCH – oddając zabytkowe skrzydło drzwi do renowacji, warto zaopatrzyć się w nowy komplet zawiasów pasujących do stylistyki.
 • ZAWIASY DO FURTEK – zapewniają odpowiednią nośność, są wytrzymałe i łatwo się je montuje przy słupkach zawiasowych.
 • ZAWIASY MEBLOWE – rozmaite modele i rodzaje wykończenia, możliwość wykonania zawiasów na zamówienie.
 • ZAWIASY DO BRAM – szlifowane bądź polerowane. Dostępne również stalowe, nierdzewne modele srebrne, chromowe z połyskiem bądź mosiądzowane.
 • OKUCIA OKIENNE – jakościowe i wytrzymałe zawiasy do skrzydeł okiennych.

Każdy z oferowanych przez nas produktów jest gwarancją jakości i niezawodności, o czym świadczą wydane im certyfikaty oraz liczne nagrody i wyróżnienia. Szczycimy się również szybkim terminem dostawy produktów do Klientów. Większość wyrobów trafia do nich już następnego dnia, natomiast zawiasy drzwiowe wykonywane na zamówienie realizujemy w pierwszym możliwym terminie.


Jakie zawiasy do drzwi wewnętrznych będą odpowiednie? 150 150 redakcja

Jakie zawiasy do drzwi wewnętrznych będą odpowiednie?

Niby jaki zawias jest, każdy widzi – jednak warto upewnić się, że wybieramy najlepsze rozwiązanie do skrzydła drzwi, jakie możemy. Dobre zawiasy zapewniają nie tylko odpowiednią nośność, ale odpowiadają za sporo innych rzeczy, np. takich jak… skrzypienie, które mogą zniwelować. Na co zwrócić uwagę, żeby w pełni cieszyć się funkcjonalnością drzwi?

read more
Jakie zawiasy do starych drzwi będą najlepsze? 150 150 redakcja

Jakie zawiasy do starych drzwi będą najlepsze?

Masz drzwi starego typu i przymierzasz się do wymiany zawiasów? Może się okazać, że skrzydło drzwi też nie jest pierwszej świeżości i przydałaby mu się renowacja. Jednak co tak naprawdę wpływa na to, jakie zawiasy będą odpowiednie w Twoim przypadku i na co warto zwrócić uwagę? Wreszcie – czy naprawdę zawiasy aż tak się od siebie różnią?

Czytaj dalej