Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Okucia okienne

Chyba każdy z nas przyzna, że okna są jednym z najbardziej istotnych elementów mieszkania. To ich umiejscowienie i rozmiar wpływa na to, jak światło wpada do wnętrza, jak również, jakie ma natężenie. To one umożliwiają naturalne oświetlenie pomieszczenia, co pozwala określić szczegóły projektu aranżacyjnego, wpływa na umieszczenie mebli i innych przedmiotów. Okna są tak oczywistym elementem każdego budynku, że właściwie bierzemy je za gwarant, podobnie jak ich działanie. Tymczasem źle dobrane bądź niewłaściwie zamontowane czy eksploatowane, mogą się rozszczelnić, co sprawi, że przestaną posiadać właściwości izolacyjne i zamiast radości z ich posiadania, zaczniemy ubolewać, że w ich miejscu nie ma po prostu ściany. Najważniejszym elementami, które wpływają na prawidłowe działanie okien są oczywiście okucia okienne. Ościeżnica i skrzydło okienne są właściwie bezużyteczne, jeśli nie działa mechanizm, który je łączy i pozwala działać całej konstrukcji. Z tego względu oczywistym jest, że powinien być najwyższej jakości, co więcej - powinien być właściwie zamontowany i wyregulowany, żeby nie pojawiły się żadne problemy z otwieraniem, zamykaniem, intencjonalnym rozszczelnianiem okna czy jakimikolwiek innymi ruchami, jakie chcemy wykonać.

Wysokiej jakości zawiasy okienne Anmark

To żadne odkrycie, że chcemy mieć poprawnie działające okna. Oczekujemy, że skrzydło okienne powinno bez problemów działać z ościeżnicą, to znaczy nie powinno nam sprawiać problemów, kiedy nim operujemy. Wybrane okucia okienne mają na to zasadniczy wpływ. Obecnie najczęściej montuje się okna plastikowe, które często posiadają zawiasy okienne ukryte (mieszczące się niejako wewnątrz samego okna), jednak przy innych typach okiennic wciąż montuje standardowe okucia i zawiasy okienne, których mechanizm widać z zewnątrz. W budownictwie starszego typu okna były instalowane podwójnie - te od wewnętrznej strony mieszkania otwieraliśmy do środka, te od strony elewacji, otwieraliśmy na zewnątrz. Taka konstrukcja miała zapewnić termoizolację i zapobiec uciekaniu ciepła z mieszkania. Wraz z wynalezieniem okien zespolonych, czyli konstrukcji, która zakłada szereg szyb w ramce dystansowej umieszczonej w okiennicy, ten problem się skończył. I to zarówno w przypadku najczęściej stosowanych obecnie, wspomnianych już okien plastikowych, jak i okien drewnianych.

Zawiasy okienne do okien drewnianych

W przypadku okien starego typu, które możemy spotkać chociażby w kamienicach, warto zadbać o dobrej jakości zawiasy okienne do okien drewnianych, które zdecydowanie przedłużą ich żywotność. Zawias do okiennic powinien być dobrany odpowiednio, bowiem istotna jest tutaj waga skrzydła ościeżnicy i jego kształt, co określi, ile zawiasów jakiego typu należy zamontować, by zapewnić właściwą nośność. W razie wątpliwości zawsze można się z nami skontaktować, a doradzimy przy wyborze właściwego zawiasu.

Akcesoria okienne - Warszawa - Anmark

Konstruując naszą ofertę zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Klientów. Z tego względu, jeśli potrzebują Państwo zawiasów o specjalnej, niestandardowej specyfikacji, jesteśmy w stanie wyprodukować je na zamówienie. Mnogość rozmaitych, często odważnych projektów architektonicznych, sprawia, że takie elementy jak okna mogą mieć naprawdę zaskakujące wymiary i specyfikę. Jesteśmy gotowi na podjęcie się wykonania zawiasów wszelkiego rodzaju - zresztą nie tylko takich do skrzydeł okiennych - zachęcamy do zapoznania się z pozostałą częścią naszej oferty.