Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Zawiasy do drzwi z felcem

Zawiasy mosiężne do drzwi z felcem to kolejna ważna część naszej oferty. Warto zaznaczyć, że jako pierwsi zastosowaliśmy w produkcji zawiasów profil mosiężny i jako jedni z pierwszych zaczęliśmy stosować w nich pokrycia galwaniczne i łożysko kulkowe. Do drzwi z felcem oferujemy zawiasy kątowe dostępne w każdym pokryciu galwanicznym. Podkładki do regulacji pionowej również są w kolorze zawiasu. Każdy z oferowanych przez nas zawiasów różni się udźwigiem, a te różnice zależą od tego, czy zastosujemy dwie czy trzy sztuki zawiasów i wynoszą kolejno:
  • Zawias kątowy 110mm - 50kg, 65kg
  • Zawias kątowy 150mm - 60kg, 80kg
  • Zawias kątowy FM-75 do futryny metalowej - 35kg, 50kg
  • Zawias kątowy 75mm - 40kg, 55kg
W zawiasie kątowym 110m istnieje możliwość wykończenia tego modelu z zaokrąglonymi rogami. Wszystkie zawiasy w naszej ofercie wykonywane są z najwyższej jakości materiałów pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Mosiężne zawiasy do drzwi z felcem to bardzo wytrzymałe i eleganckie rozwiązanie.

Na co wpływa felc w drzwiach?

Felc w drzwiach to inaczej miejsce, w którym skrzydło drzwi wchodzi w płaszczyznę futryny. Mniej więcej od lat 80 jest to 25mm, jednak wcześniej było to 20mm, więc wiążę się to z innym typem skrzydeł - zazwyczaj w takim przypadku istnieje potrzeba przerobienia bądź zamówienia skrzydła drzwi na wymiar. Z racji różnorodności oferowanych przez nas kątowych zawiasów mosiężnych, są przeznaczone do drzwi z felcem różnego rodzaju, a przede wszystkim różnej wagi.

Felc w drzwiach to inaczej przylga

Oferowane przez nas kątowe zawiasy mosiężne są dedykowane drzwiom z felcem, drzwiom przylgowym, jednak to oczywiście nie jedyny rodzaj drzwi, z jakimi możemy mieć do czynienia. Drzwi bezprzylgowe wymagają innych zawiasów i te również można znaleźć w naszej ofercie. W istocie niezależnie od tego, z jakim typem skrzydła drzwi czy ościeżnicy mamy do czynienia, w naszym sklepie znajdują się zawiasy, które będą do nich pasować, a jeśli ich nie ma, to wyprodukujemy je na specjalne zamówienie. Niezaleznie od tego, czy chodzi o drzwi z felcem czy bez albo o ciężar skrzydła. Mosiężne zawiasy kątowe sprawdzą się przy wielu rodzajach drzwi z felcem, jednak w razie pytań zachęcamy do kontaktu. Oferujemy profesjonalną poradę w zakresie zawiasów ich typów i tego, do jakich drzwi będą odpowiednie. Zamówienie realizujemy już następnego dnia po złożeniu dyspozycji. Wyjątkiem są zawiasy produkowane według specjalnych wytycznych - wówczas zajmujemy się tym w pierwszym dostępnym terminie.