Zawiasy do drzwi wewnętrznych

Zawiasy do drzwi wewnętrznych - sklep

Zawiasy do drzwi wewnętrznych to najczęściej spotykany rodzaj tego typu produktów. Są wszechobecne i choć mogą wyglądać różnie, to ich najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa przy użytkowaniu drzwi. Powinny być wytrzymałe i posiadać odpowiednie możliwości w kwestiach regulacji. Zawias jest elementem, który odpowiada za nośność skrzydła drzwi, jak również odpowiada za jego prawidłowe działanie, a jego prawidłowe wyregulowanie niweluje choćby problem skrzypienia. Zawiasy do drzwi wewnętrznych zasadniczo dzielą się na dwa rodzaje wśród których można wyróżnić poszczególne modele. Podział wynika z konstrukcji samych drzwi, tzn. z tego czy skrzydło mieści się w ościeżnicy czy poza nią wystaje. W naszym sklepie można znaleźć zarówno zawiasy do drzwi przylgowych jak i bezprzylgowych. Jakie zawiasy do drzwi wewnętrznych obu rodzajów będą najlepsze? To zależy zasadniczo od trzech czynników, którymi są:

  • ciężar skrzydła drzwi
  • cena, jaką możemy zapłacić
  • kwestie wizualne

Ciężar skrzydła drzwi ma wpływ na liczbę zawiasów, które należy zamontować, ponieważ istotne jest, by zgadzał się ich udźwig. Cena to oczywiście kwestia naszego budżetu i tego, czy faktycznie potrzebujemy np. zawiasów mosiężnych, skoro aluminiowe są nieco tańsze, a tak samo funkcjonalne. Z kolei ze względu na stronę wizualną oferujemy wiele rodzajów zawiasów, a wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku wprowadziliśmy do sklepu również dedykowane zawiasy do drzwi zabytkowych.

ZAWIASY DO DRZWI WEWNĘTRZNYCH PRZYLGOWYCH

Ten rodzaj drzwi jest dosyć charakterystyczny i najbardziej popularny – charakterystyczne w nim jest to, że skrzydło drzwi jest widocznie odrębne od ościeżnicy i wystaje na zewnątrz. Oferujemy między innymi wspomniane wcześniej zawiasy mosiężne czy aluminiowe. Dla drzwi przeciwpożarowych mamy w ofercie zawiasy dedykowane, które mogą posiadać regulację pionową i szczelinową. Nadają się do drzwi bezfelcowych i z felcem (felc to miejsce, w którym skrzydło drzwi wchodzi w płaszczyznę futryny).

ZAWIASY DO DRZWI WEWNĘTRZNYCH BEZPRZYLGOWYCH

Drzwi bezprzylgowe to coraz częściej spotykane rozwiązanie ze względu na bardzo charakterystyczny walor wizualny, jakim jest umieszczenie skrzydła drzwi w ościeżnicy, dzięki czemu ma się wrażenie, że skrzydło drzwi znajduje się w ścianie. Jeśli chce się otrzymać pełen efekt, to dobrym rozwiązaniem będą zawiasy 3d, które razem ze skrzydłem drzwi są całkowicie schowane w ościeżnicy, więc nie widać ich z zewnątrz. Z kolei jeśli tak bardzo nam na tym nie zależy, to można zdecydować się na zawiasy wahadłowe, które poza skrzydło drzwi wychodzą.

JAKIE ZAWIASY DO DRZWI WEWNĘTRZNYCH WYBRAĆ?

W ofercie naszego sklepu można znaleźć ponad 200 różnych modeli zawiasów, nie tylko do drzwi, ale również do drzwiczek meblowych. Jeśli jednak to wciąż za mało, a skrzydło drzwi ma niestandardową specyfikację, to jesteśmy w stanie wykonać zawiasy na zamówienie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Wysoką jakość naszych produktów zaświadczają wydane certyfikaty oraz liczne nagrody i wyróżnienia.

Oferta Sklepu:

Zawiasy do drzwi drewnianych, zewnętrznych, meblowych, pokojowe, stalowe i nie tylko. Wybierz rodzaj zawiasów w naszym sklepie:

zawiasy mosiężne do drzwi

ZAWIASY MOSIĘŻNE

Zawiasy mosiężne w naszej ofercie zadowolą nawet najbardziej wymagających Klientów. Jeśli potrzebne są zawiasy mosiężne ozdobne, lub według niestandardowej specyfikacji, to wykonamy je na zamówienie.

zawiasy niewidoczne 3d

ZAWIASY NIEWIDOCZNE 3D

Zawiasy niewidoczne 3d to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy zamontować drzwi bezprzylgowe. Dzięki konstrukcji zawiasów chowanych nie widać ich z zewnątrz, więc samo skrzydło drzwi sprawia wrażenie solidniejszego i lepiej osadzonego w ościeżnicy.

zawias do drzwi ppoż.

ZAWIASY DO DRZWI PPOŻ.

Oferujemy stalowe zawiasy do drzwi przeciwpożarowych w rozmaitych typach do drzwi bezfelcowych i do drzwi z felcem. Zawiasy mogą posiadać regulację pionową oraz szczelinową.

zawiasy aluminiowe do drzwi i do bram

ZAWIASY ALUMINIOWE

Zawiasy aluminiowe są tańsze od mosiężnych, ale równie skuteczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów wprowadziliśmy do swojej oferty zawiasy z aluminium do drzwi bezfelcowych.

zawiasy samodomykające

ZAWIASY SAMOZAMYKAJĄCE

Zawiasy samozamykające się działają dzięki specjalnie zastosowanych do tego celu tulejkach. Świetnie sprawdzają się jako zawiasy do furtek, ale również jako nietypowe zawiasy meblowe.

zawiasy nierdzewne do drzwi i furtek

ZAWIASY NIERDZEWNE

W naszej ofercie znajdują się m. in.: zawiasy nierdzewne do klap oddymiających, zawiasy nierdzewne do drzwi bezfelcowych, czy też zawiasy nierdzewne o podwyższonej odporności na wilgotność.

zawiasy hahadłowe do drzwi

ZAWIASY WAHADŁOWE

Dostępne wykończenia zawiasów: brązowiony, lakierowany szary, mosiądzowany, niklowany. Posiadają deklarację zgodności wystawioną przez producenta IBFM. Dostępne są również modele ze stali nierdzewnej.

zawiasy ipa do systemów

ZAWIASY DO SYSTEMÓW IPA

Zawiasy do systemów IPA (skandynawskie) przeznaczone są np. do ciężkich drzwi balkonowych w systemie skandynawskim, ale też np. do okien.

Zawiasy do drzwi zabytkowych

Kiedy oddamy zabytkowe skrzydło drzwi do renowacji, warto upewnić się, że ponowny montaż nastąpi z nowymi, dobrze dobranymi zawiasami.